Zirve Dershanesi

1996 yilinda kurulmustur. BALFA EĞİTİM ÖĞRETİM KURUMLARI 1997 yilinda T.C. Milli Egitim Bakanligi Özel Egitim Kurumlari Genel Müdürlügünden aldigi izinle çalismaya baslamistir. Faaliyetlerini Bağcılar merkezinde sürdürmektedir. BALFA EĞİTİM ÖĞRETİM KURUMLARI çagdas egitim felsefesini, Ögretim ilkelerini dünyanin ve ülkemizin degisimi dogrultusunda belirlemektedir.

Egitim çalismalarinin temel ilkesi sadece bilgi nakletmek degil, bilgiye ulasmanin ve onu kullanmanin yöntemlerini ögretmektir. Mesleki bilgiyi teoriden uzak dogrudan uygulamaya yönelik etkilesimli egitimle sunmaktir. Mezunlarinin degisimlere ayak uydurabilmelerini ve alanindaki yeni gelismeleri takip edebilmelerini saglamaktir.

BALFA EĞİTİM ÖĞRETİM KURUMLARI'nin çalisma alanlari egitim ve bilisim konusunda danismanlik yapmaktir. Egitim etkinliklerinin temel konusu, Üniversite hazırlık, Liselere giriş sınavına hazırlık, bilgisayar teknolojisi, yabanci dil ve isletme yönetiminin tüm fonksiyonlarinda meslek içi egitimdir.

Pianalitik Hakkinda :

PiAnalitik sinavlara hazirlik yayinlari Sürat A.S bünyesinde, 2000 yilinda dershane ve okullarin sinavlara hazirlik çalismalarinda kullanacaklari doküman ihtiyacini gidermek amaciyla faaliyetlerine basladi.

2006 yilindan itibaren Sinavlara hazirlik alaninda çalismalarini sürdüren, bulundugu bölgede ögretmen, idareci, derslik ve sosyal alanlari, çalisma prensipleri, ticari iliskileri ve egitime olan yaklasimlari ile takdir görmüs saygin dershanelerin bir araya gelmesiyle PIANALITIK DERSHANELERI halkasi olustu.

Çalismalarini kurumsal anlamda sürdüren PIANALITIK DERSHANELERI, sinavlara hazirlik alaninda faaliyet gösteren 100'e yakin subesiyle hizmet vermektedir.

Pianalitik'te egitim

Ilk Adim:
PiAnalitik Dershanelerinde ögrenciler ilk adimlarini Seviye Tespit sinavlari ile atarlar. Genis katilimli STS ile ögrencilerimiz sinavlara hazirlanmaya baslamadan önceki seviyelerini görmeleri ve ne kadar çalismalari gerektigi hakkinda bilgi edinmelerini saglar.

Siniflarin olusturulmasi:
PiAnalitik Dershaneleri'nde siniflar homojendir. Dersler baslamadan önce Sinif Belirleme Sinavlari yapilir. Böylece ögrenci kendi anlama seviyesindekilerle birlikte ders görür. Her ögrenciye seviyesine göre ihtiyaci olan ders anlatilir. Böylece zaman en iyi sekilde kullanilmis ve basariya ulasilmis olur.

Saglikli ve etkin dersler:
PiAnalitik Dershaneleri'nde dersler, saglikli ortamlarda islenir. Iyi yetismis, kendini sürekli yenileyen, üretken, özverili ve deneyimli ögretmenler, konulari "derste ögrenilir" kuralina göre anlatir. Her konu bol miktarda test sorusuyla pekistirilir, sinavlarla ölçülür. Eksik konular okul ya da sinif düzeyinde ek derslerle tamamlanir.

Yakin ve sürekli ilgi:
PiAnalitik Dershaneleri'nde en önemli konulardan biri devamsizlik takibidir. Devamsizlik ve geç gelmeler aninda velilere bildirilir. Ögrencinin çalisma programi ve basarisi, hem dershane idaresi ve rehberlik servisi hem de danisman ögretmenlerce izlenir.

Dershane-Veli isbirligi:
Sinavlar sonunda, Sinav Sonuç Belgesi ve Ara Karne ile ögrencinin durumu analiz edilir. Sürekli veli toplantilari ile velin ögretim sürecine katilmasi saglanir. Veliler ögrencinin basari grafigi ile ilgili olarak sürekli bilgilendirilir ve basari için ortak çaba harcanir.
Pianalitik Dershaneleri'nde sinavlar,

PiAnalitik Dershaneleri'nde degisik amaçlarla sinavlar uygulanir.

STS (Seviye Tespit Sinavi ) : Sinavlara hazirlanmaya baslayacak ögrencilere uygulanir.
SBS (Sinif Belirleme Sinavi ) : Ögretim yili basinda siniflarin olusturulmasi için uygulanir.
DKS ( Düzey Kontrol Sinavi ) : Ilkögretim siniflarina aylik islenen konulardan uygulanir.
GTS ( Genel Tarama Sinavlari ): ÖSS gruplarina islenen konulardan uygulanir.
DENEME SINAVLARI: ÖSS gruplarina aylik olarak tüm konulardan uygulanir.
GENEL DENEME SINAVLARI: OSS ve OKS sinavina bir ay kala uygulanan seri deneme sinavlardir.

PiAnalitik Dershaneleri'nde aylik sinavlar Türkiye Genelinde ayni anda uygulanir. Dolayisiyla yapilan her sinavda ögrencimiz, Türkiye genelinde önemli bir ögrenci kitlesi içersinde kendi durumunu görme ve mukayese etme sansini bulur. Her sinavdan sonra ögrenciye ayrintili karne verilir.

Yorumlar

sbszirve dershanesi

NEDEN SBSZİRVE Dürüstlük, sorumluluk, iletişim becerileri, girişimcilik, öz güven, sistemli çalışma teknikleri, kararlılık gibi "başarmak" için gereken bilgi ve tutumların kazandırılmasına yönelik çalışmaları ile öğrenciyi doğru yönlendirmek, alt yapısı olmayan öğrencilere konu anlatımlarını daha geniş zamana yayarak dersi kavramaları için ek ders, etüd, birebir özel ders ve kabin programlarıyla gerekli takviyeleri yapmak, tüm soru tiplerini sınavdan önce görmeleri amacıyla dershane dışında kalan zamanlarını ödevlendirme yaparak planlamak, ödevlerin kontrol ve değerlendirmesini yaparak zayıf ve eksik tarafları belirleyip, giderilmesini sağlamak, sık aralıklarla yapılacak sınavlarla hem performans takibi hemde öğrencilerin sınav deneyimi kazanmalarını sağlamak, soru çözmeyi öğretmekle kalmayıp en kısa yoldan en kısa sürede çözmeyi öğretmek farklılığımızın en temel unsurudur. SBSZİRVE YÖNETİM KURULU